Zwiedzamy stolicę Polski

3 czerwca klasy 7a, 6b, 8a i 8b pojechały na pięciodniową wycieczkę do stolicy naszego kraju - Warszawy. Zakopane opuściliśmy w poniedziałek rano. Po wielogodzinnej podróży dotarliśmy do celu i udaliśmy się na zwiedzanie. Wszyscy byliśmy zachwyceni panoramą Warszawy, którą mieliśmy okazję podziwiać z 30 piętra Pałacu Kultury, a także widokiem wspaniałych Łazienek Królewskich. Po wyczerpującym dniu pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania. Na następne dni zaplanowanych było mnóstwo atrakcji. Wszyscy chętnie zwiedzili między innymi: Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Starówkę Warszawską, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego i jej ogrody, Centrum Nauki Kopernik, PGE Narodowy, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, a także miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, czyli Żelazową Wolę i pamiątkowy Cmentarz Palmiry. Każdego dnia po powrocie do hotelu spędzaliśmy wspólnie czas na grach i zabawach. Niestety w piątek 7 czerwca musieliśmy zakończyć wyprawę. Podróż ta była bardzo przyjemnym doświadczeniem dzięki niej mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Warszawie, jej historii i jej okolicach.
                                                              Tekst: Monika Król Muma i Karolina Studlik 7A