Pierwszy Dzień Rodziny został zorganizowany w naszej szkole 8 czerwca 2013 roku. Od tej pory corocznie zapraszamy uczniów wraz z rodzinami do wspólnego świętowania na świeżym powietrzu. Na plac szkolny przybywają przedszkolaki, uczniowie, rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, aby wspólnie bawić się, wziąć udział w różnych konkursach, kosztować wielu domowych przysmaków. Dzień Rodziny odbywa się dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. W tym dniu również możemy liczyć na współpracę z przedstawicielami TOPR, TPN, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej PSP, Placówki Straży Granicznej, Parafii p.w. św. Antoniego. Od dwóch lat na terenie szkoły zorganizowany jest punkt krwiodawstwa dla honorowych dawców krwi.

Dzień Rodziny jest okazją do przedstawienia dorobku artystycznego szkoły. Uczniowie przed licznie zgromadzoną publicznością prezentują swoje talenty wokalne, instrumentalne i taneczne. Oglądamy sztuki teatralne w języku polskim i angielskim wystawiane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli.  Swoim kunsztem aktorskim zaskakują nas również rodzice i nauczyciele odgrywający historie znanych bajek np. Kopciuszka czy Śnieżki.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się atrakcje, które czekają na dzieci: pokazy magii i iluzji, tresura psów, loterie fantowe, kiermasze książek i ręcznie robionej biżuterii, malowanie twarzy, nauka szycia i decoupage, licytacje dziecięcych dzieł sztuki. Wszyscy mogą wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami np.: matematyczno-przyrodniczym, biblijno-historycznym, orgiami, czy też w turnieju szachowym. Porcję zdrowego ruchu zapewnia energiczna zumba, trening boot-camp, ścianka wspinaczkowa TOPR, turniej tenisa stołowego, tory przeszkód, chodzenie na szczudłach. Niezwykłą frajdę sprawia dzieciom zwiedzanie wozu strażackiego i policyjnego radiowozu. Miłośnicy motoryzacji mogą pojeździć na quadach Straży Granicznej, a na tych, którzy wolą tradycyjne środki lokomocji – czekają kucyki.

Wiele emocji dostarcza nam mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami: uczniów, rodziców i nauczycieli. Wszystkie zespoły mogą liczyć na gorący doping kibiców zgromadzonych wokół boiska szkolnego.

Rodzice zawsze dbają o to, aby na naszej imprezie nikt nie był spragniony i głodny. Jest wspólne grillowanie w otoczeniu zieleni. Smakosze słodkości mogą znaleźć dla siebie stoiska z domowymi wypiekami, lodami, watą cukrową i goframi z polewą truskawkową. Orzeźwienie wszystkim daje pyszna owocowa lemoniada.

Uroczystości takie jak ta, niebywale integrują i umacniają rodzinę, dają okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliżają do siebie jej członków. Dlatego cieszymy się, że Dzień Rodziny wszedł na stałe do tradycji szkoły i dostarcza nam wszystkim, a szczególnie dzieciom niezapomnianych wrażeń.