Wielkanoc w kl. 2a

Piękną tradycją są świąteczne spotkania klasowe – wigilijne i wielkanocne, a przygotowania do nich dostarczają wielu pozytywnych emocji. Już przed Niedzielą Palmową poznaliśmy technikę wykonywania tradycyjnych palm wielkanocnych. Trzeba było się natrudzić, aby taką palmę wykonać. Znacznie łatwiejszym okazało się zrobienie dekoracyjnego stroika na wielkanocny stół. Tuż przed wiosenną przerwą podzieliliśmy się jajkiem i złożyliśmy sobie najlepsze życzenia. Aby tradycji stało się zadość były też wielkanocne zabawy. Bawiliśmy się w tak zwaną „walatkę”, która polega na stukaniu się czubkami jajek lub toczeniu pisanek po stole, tak by się zderzyły. Wygrał ten, którego jajko rozbiło pisankę przeciwnika. Nasi kochani rodzice zadbali, aby na klasowym stole nie zabrakło wielkanocnych potraw i wypieków, za co serdecznie dziękujemy.
 
Tekst: Małgorzata Zawadzka