Wizyta uczniów z kl. 2a w stolarni

U stolarza

Autor: Bożena Forma

U stolarza warczy piła,
listwy, deski wciąż przycina.
Będą stoły, krzesła, półki,
piękny regał dla Anulki.

Już gotowa wielka szafa,
jest też biurko dla Olafa.
Do obrazu wielka rama,
taborecik dla Adama.


13 kwietnia w ramach zajęć techniki wybraliśmy się na wycieczkę do warsztatu stolarskiego. Dzięki uprzejmości rodziców Jasia Tatara mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca stolarza. Oglądaliśmy maszyny oraz narzędzia, które używane są w zakładzie stolarskim. Poznaliśmy różne gatunki drewna, ich właściwości i zastosowanie.  Z zaciekawieniem obserwowaliśmy jak pan Maciej buduje domek dla ptaków.  Najpierw według projektu przygotował deseczki na ścianki i dach a następnie wszystkie elementy połączył ze sobą używając wkrętów i gwoździ.   I tak w kilka chwil powstała budka lęgowa dla szpaków, dzięciołów lub kowalików, która zostanie powieszona w pobliżu naszej szkoły.  Będziemy obserwować, który gatunek ptaków zamieszka w naszej budce.  Czas lekcji bardzo szybko minął i musieliśmy wracać do szkoły.  Bardzo dziękujemy za wspaniałe i ciekawe zajęcia.
 
Tekst: Małgorzata Zawadzka