Sokół - śmigłowiec ratowników TOPR

Rajd Zaruskiego to wyjątkowy dzień w naszej szkole, organizowany, aby upamiętnić postać patrona naszej szkoły gen. Mariusza Zaruskiego - wybitnego człowieka o wielu talentach i pasjach. W ramach obchodów tego dnia, w poniedziałek 24 listopada, uczniowie klas I A i I B wraz z wychowawczyniami oraz p. Agnieszką Rafacz, wybrali się na spacer ulicami miasta. Celem wyprawy było spotkanie z ratownikiem TOPR - panem Maciejem Ziarko.
Podczas tego wyjścia uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy ratownika górskiego oraz obejrzeć znany wszystkim śmigłowiec Sokół, dzięki któremu możliwe jest szybkie i sprawne dotarcie do osoby poszkodowanej w górach. Podczas rozmowy z p. Maciejem uczniowie dowiedzieli się również, że jednym z głównych założycieli Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, był właśnie patron naszej szkoły – gen. Mariusz Zaruski.
Piesza wycieczka była także doskonałą okazją, aby podziwiać piękno przyrody jesienią.
Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Ziarko za zaproszenie oraz bardzo interesującą rozmowę i pokaz sprzętu ratowniczego oraz sposobu jego użytkowania.

Tekst: Zofia Skowronek i Teresa Skupień