Gra terenowa dla klasy 8c

24.10.2022r. odbył się w naszej szkole coroczny Rajd Zaruskiego. W tym dniu większość klas wybrała się na wycieczki szlakami górskimi, natomiast klasa 8c zorganizowała GRĘ TERENOWĄ po Zakopanem. Celem gry było poszerzenie wiedzy uczniów na temat ważnych miejsc i ich historii związanych z patronem szkoły. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i we własnym zakresie wyruszyli w trasę. Każda grupa została wyposażona w mapę miasta i listę punktów do odszukania:
• siedziba TOPR
• Willa „Krywań”
• Pomnik Ratowników Górskich
• ul. Mariusza Zaruskiego
• Pomnik Legionistów Polskich
• mogiła Mariusza Zaruskiego
Ostatnim punktem gry była mogiła naszego patrona na Starym Cmentarzu na „ Pęksowym Brzyzku”, gdzie wszyscy spotkaliśmy się i uroczyście złożyliśmy wiązankę kwiatów od całej społeczności szkolnej.
Dzień minął w miłej atmosferze, a forma edukacji przez zabawę jaką przygotowała wychowawczyni Anna Chowanie była super pomysłem.
 
Tekst: Patryk Ślusarz 8c