Wycieczka do Pszczyny i Inwałdu

W piątek, 21 października klasy VIA i VIB naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Pszczyny i Inwałdu. Pierwszym celem wycieczki było Muzeum  Zamkowe  w Pszczynie. Tam uczniowie zwiedzili myśliwski Pałac Książąt Pszczyńskich, a w nim wspaniałe XIX i XX-wieczne wnętrza: komnaty, salony, galerie, schody paradne. Kompleks pałacowy odkrywał przed nimi swoje tajemnice: apartamenty cesarskie, tajemne przejścia, lustrzaną salę balową. Szczególną ciekawość wzbudziły licznie ozdabiające ściany trofea myśliwskie pochodzące z okolicznej Puszczy  Pszczyńskiej. Następnie nadszedł czas na atrakcje, jakie oferował park rozrywki w Inwałdzie. Najpierw uczestnicy wycieczki obejrzeli kilkadziesiąt miniaturowych budowli z całego świata, m.in. : Wieżę Eiffla, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę św. Piotra w Rzymie, Statuę Wolności, Wielki Mur Chiński, Łuk Triumfalny, Big Bena, Sfinksa, piramidy, Biały Dom oraz Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce. Później dzieci przeżyły moc wrażeń w lunaparku: pływały w pirackiej łodzi, szybowały wysoko w kole młyńskim, jeździły samochodami w „autoscooterze”, zjeżdżały na „super – ślizgu” i wirowały na karuzeli „Dancing Fly”.  Następnie uczniowie zwiedzali średniowieczną warownię, zobaczyli dom kowala i nauczyli się skręcać powrozy jak średniowieczni rzemieślnicy. Obowiązkowym punktem pobytu w warowni była wizyta u śpiewającego, uroczego smoka. Dzieci zadowolone wróciły do domu i już nie mogą doczekać się następnej wycieczki.

Tekst: Halina Bukowska