Sobotnie wycieczki

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 odbywały się integracyjne zajęcia dla uczniów polskich i ukraińskich.  Zajęcia miały na celu budowanie więzi i zawieranie przyjaźni między uczniami. Pomagały w nauce języka polskiego, poznawaniu kultury i historii Polski, w szczególności Zakopanego i okolic. Spotkania odbywały się w soboty, w których uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII. Pod opieką p. Pauliny Zwijacz uczestnicy pokonując długie dystanse, odkrywali ulice, zabytki, pomniki i uczyli się ich nazw. Spędzając czas na świeżym powietrzu poprawiali swoją kondycję. Rozmawiali i śpiewali piosenki w swoich językach. Uczniowie poznali nie tylko uroki Zakopanego, ale także Kościeliska zachwycając się pięknem tatrzańskiej przyrody.  Zajęcia odbywały się w przyjaznej atmosferze.

Tekst: Paulina Zwijacz