Laboratoria Przyszłości podczas zajęć informatycznych

W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, zakupiliśmy m.in.: drukarkę 3D, roboty, tablety do sterowania, zestawy klocków „ Lego Eduacation Spike”, lutownicę na gorąco, klocki arduino, aby odkrywać talenty i rozwijać zainteresowania uczniów w dziedzinie informatyki. Podczas zajęć pozalekcyjnych dla klas 4-8 korzystaliśmy z nowych pomocy dydaktycznych. Uczniowie składali pojazdy z zestawów klocków lego, bez korzystania z instrukcji. Ich instrukcją była wyobraźnia i logika. W wyniku pracy zespołowej powstały pojazdy, które można było później zaprogramować w dydaktycznym języku obiektowym Scratch.
Uczniowie wzięli udział również w zajęciach tworzenia grafiki 3D. Za pomocą platformy Tinkercad projektowali przedmioty, które później wydrukowali z użyciem plastiku.
Oto efekty ich wspólnej pracy.

Tekst: Przemysław Czech