1a na warsztatach przyrodniczych w TPN

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie kl.1a uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?”, które odbyły się w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. W czasie krótkiej lekcji pierwszoklasiści dowiedzieli się o różnych strategiach przetrwania zimy w świecie zwierząt. Czy wszystkie zwierzęta w czasie zimy śpią? Niektóre rzeczywiście spędzają zimę, śpiąc w swoich zimowych kryjówkach, ale nie wszystkie. Żeby przetrwać niekorzystną porę roku, każde zwierzę musi się odpowiednio przygotować. Część gatunków, które są aktywne zimową porą gromadzi zapasy na czas, kiedy trudno o pokarm. Ale są i takie, które ani nie robią zapasów, ani nie zasypiają. O tym wszystkim w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób opowiedziała uczniom pani Elżbieta Kauzal - bardzo dziękujemy.  Na zakończenie wielką radość sprawiła dzieciom zabawa w sali odkryć, w której każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.
Tekst: Zofia Skowronek