„Sensei” pan Grzegorz Popiołek gościnnie w 3a

W ramach realizacji tygodniowego tematu „Sport to zdrowie”  uczniowie kl.3a spotkali się z panem Grzegorzem Popiołkiem, który jest trenerem karate. Pan Grzegorz opowiedział na czym polega walka karate, zaprezentował kilka ćwiczeń, przedstawił zasady jakimi należy kierować się trenując ten rodzaj sportu. Trzecioklasistom, zwłaszcza chłopcom bardzo podobały się zaprezentowane umiejętności i sprawności. Spotkanie to miało na celu zachęcić dzieci do aktywności fizycznej zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami. Warto uprawiać sport, bo jest to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, daje wiele radości, przyjemności, uczy   wytrwałości, pokonywania własnych słabości, a przede wszystkim pomaga uwierzyć we własne możliwości.  Na koniec zajęć uczniowie pracując w grupach  wykonali plakaty przedstawiające różne dyscypliny sportowe. Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za urozmaicenie lekcji, dostarczone  emocje i poświęcony czas.
Tekst:
Zofia Skowronek