Prelekcje z kultury regionu

W dniu 11.02 odbyły się w naszej szkole prelekcje na temat kultury góralskiej prowadzone przez Annę Trebunię-Tutkę. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas drugich, piątych i siódmych, w których realizowany jest przedmiot edukacja regionalna.
W trakcie spotkań uczestnicy mieli możliwość słuchania gry na tradycyjnych instrumentach pasterskich, poznania elementów stroju góralskiego i nauczenia się prostych kroków tanecznych. W starszych klasach dyskutowano na temat wartości, jakie niesie za sobą wprowadzenie edukacji regionalnej do szkół.
Takie spotkania to niepowtarzalna okazja do obcowania z żywą kulturą regionalną.
                                                                                Tekst: Katarzyna Chowaniec- Trebunia