Projekt Las

Kilka dni temu uczniowie klasy 3a zakończyli realizację projektu „Las”, który trwał prawie trzy tygodnie. Zajęcia rozpoczęliśmy od wycieczki do lasu, gdzie w praktyczny sposób odkrywaliśmy jak zbudowany jest las - jego warstwy, jacy są jego mieszkańcy, a także zbieraliśmy jesienne dary, które potem wykorzystane zostały do wykonania pracy plastycznej. Na kolejnych lekcjach uczniowie dowiadywali się jakie korzyści czerpie człowiek z lasu, oraz jakie stwarza zagrożenia.  Poznali na czym polega praca leśnika i w jaki sposób można chronić las i jego mieszkańców. Jesienne okazy posłużyły także do wykonania leśnych stworków. Na podsumowanie projektu udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie oglądaliśmy wystawę przyrodniczą- największą w Polsce makietę Tatr, trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy. Większość zadań realizowana była w grupach, dzięki czemu uczniowie wzajemnie uczyli się od siebie nie tylko wiedzy, ale też praktycznych umiejętności i zgodnej współpracy.
Tekst: Zofia Skowronek