5b poznaje Małopolskę

W piątek 29 października 2021 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą - p. Haliną Bukowską i p. Ewą Sakowicz pojechali na klasową wycieczkę. W programie było m. in. zwiedzanie Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Tam zapoznali się z ważnymi faktami z życia i działalności papieża Polaka. Następnie udali się do tężni solankowej i Kopalni Soli "Wieliczka", gdzie pod kierunkiem przewodnika i Skarbnika poznali tajemnice tego zabytkowego obiektu. Dzieci musiały wykonać po drodze kilka wymagających myślenia, lecz zabawnych zadań, rozwiązać zagadki i łamigłówki.  Taka forma zwiedzania kopalni bardzo wszystkim się podobała. Uczniowie uznali, że jest to naprawdę piękne miejsce w naszej ojczyźnie.

Tekst: Halina Bukowska