Nasz patron Mariusz Zaruski

Uczniowie klasy 2a zwiedzając wystawę o generale Mariuszu Zaruskim, wzbogacili swoją wiedzę o wyjątkowym człowieku, który jest patronem naszej szkoły i wzorem do naśladowania. To człowiek wielu talentów i wielu pasji, prawdziwy patriota, który inspiruje dziś młodych do pójścia w jego ślady. W ramach lekcji o patronie szkoły uczniowie wykonali prace plastyczne. Następnie śladami Mariusza Zaruskiego wyruszyli na krótką tatrzańską wycieczkę na Kalatówki, podczas której tata Tosi, który jest przewodnikiem opowiadał o Zaruskim, wspaniałym taterniku, założycielu Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, świetnym narciarzu, poecie, pisarzu, a przede wszystkim człowieku twardym jak granit, z sercem czystym i głębokim jak morze.
Dziękujemy panom Michałowi i Szymonowi za opiekę podczas naszej górskiej wycieczki.
 
Tekst: Małgorzata Zawadzka