Obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

2 marca szkolna reprezentacja pocztu sztandarowego Katarzyna Konieczna, Kinga Prusinowska, Maciej Knapczyk i Mateusz Płaza pod opieką p. Joanny Bąk uczestniczyła w uroczystościach upamiętnienia żołnierzy wyklętych. Najpierw wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego w wykonaniu uczniów z I LO im. Oswalda Balzera a następnie modliliśmy się w intencji żołnierzy niezłomnych i ojczyzny. Po zakończonej mszy św. przeszliśmy ulicami miasta pod pomnik upamiętniający Józefa Kurasia ps. „Ogień” i żołnierzy walczących w jego oddziale.  W odczytanym apelu poległych oddaliśmy hołd bohaterom, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i walczyli z sowieckim i komunistycznym okupantem o powojenny kształt Polski.

Tekst: Joanna Bąk