Ekozabawki- warsztaty w Muzeum Tatrzańskim

W dniu 27 października uczniowie kl. IA i IB uczestniczyli w interesujących warsztatach pt. „Ekozabawki” organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie. Podczas spotkania z panią Gabrielą, dzieci wybrały się w podróż do przeszłości. Dzięki przygotowanej prezentacji oraz licznym rekwizytom, mogły dowiedzieć się jak wyglądało życie dzieci dawniej, czym się zajmowały, jak spędzały czas wolny. Uczniowie mieli okazję pobawić się zabawkami z dawnych lat, które wykonywane były z prostych materiałów, które dostępne są również w naszych domach. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć własną zabawkę, którą była owieczka z kolorowej włóczki. Zadanie na pozór łatwe, było niezłym wyzwaniem! Wszytko zakończyło się sukcesem.
W tym dniu, z racji zbliżającego się dnia pamięci o osobach zmarłych, wybraliśmy się również na Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie znajduje się symboliczna mogiła naszego patrona gen. Mariusza Zaruskiego. Wspólnie zapaliliśmy znicze i modliliśmy się w intencji zmarłych. Zwiedziliśmy także Stary Kościołek oraz Sanktuarium Najświętszej Rodziny.
Serdeczne podziękowania składamy Panu Michałowi Murzynowi, dzięki któremu mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach.

Tekst: Zofia Skowronek i Teresa Skupień