"Czytając – żeglujemy"

22 marca 2023roku uroczyście zakończyliśmy szkolny konkurs czytelniczy dla klas 3. Tegoroczni trzecioklasiści zmierzyli się z książką Anny Onichimowskiej „ Daleki rejs”. Użyte w konkursie hasło „Czytając- żeglujemy” miało uświadomić dzieciom, iż czytanie książek to żeglowanie podczas, którego odkrywamy dla siebie nowe miejsca i historie bohaterów. Poszerzamy swoje horyzonty myślowe, odpływamy w świat marzeń i fantazji.
W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Podczas I etapu uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test wiedzy. W II etapie kapitan Aleks napisał list i zaprosił załogi klasowe na żeglarską ścieżkę zdrowia podczas, której wspólnie doskonalili swoją formę fizyczną, bawili się i wesoło śpiewali.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Wiktoria Radoń 3a
                Stanisław Gaura 3a
                Łucja Bobek 3b

II miejsce Rozalia Smalec 3a
                 Jakub Bomba 3a
                 Mikołaj Ryziński j 3a

III miejsce Kamila Górecka 3a
                  Maksymilian Kozioł 3b
                  Szymon Bafia 3a

Serdeczne podziękowania kieruję do Rady Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych.

Dziękuję uczniom klas trzecich za udział w konkursie, gratuluję nagrodzonym i żegnam się pozdrowieniem : „Ahoj przygodo!” do następnego roku.

Tekst: Joanna Bąk