Projekt edukacyjny „Tajemnica książek, czyli mali detektywi”

Na przełomie września i października b.r. uczniowie klas drugich wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Tajemnica książek, czyli mali detektywi”. Jakie tajemnice kryją w sobie „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego dzieci przekonały się czytając samodzielnie lekturę. Co kryje w sobie willa Opolanka- drugoklasiści przekonali się zwiedzając Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem. Rezultatem tych dociekań był udział wszystkich klas w warsztatach interaktywnych „ Rozruszać Koziołka Matołka”. Uczniowie pod kierunkiem pracownika Muzeum Tatrzańskiego p. Kingi Zuber bawiły się w studio filmów animowanych. Inspiracją była przeczytana książeczka Makuszyńskiego i Walentynowicza. Dzieci zrobiły scenariusz, narysowały, wycięły i nakręciły film animowany dawną metodą „poklatkową” w połączeniu z nowoczesnymi multimediami.


Klasa IIa nakręciła film pt. „Wyprawa do Afryki” Klasa IIb nakręciła film pt. „Jak Matołek został żołnierzem”Klasa IIc nakręciła film pt. „Wypadek w Pacanowie”