Projekt edukacyjny „ Mój przyjaciel miś”

Od początku września uczniowie klasy 0 i klasy 1a rozpoczęli projekt edukacyjny „ Mój przyjaciel miś”. W ramach codziennego głośnego czytania na dywanie wychowawczynie prezentowały dzieciom książki z księgozbioru biblioteki szkolnej opowiadające o przygodach m.in. Misia Uszatka, misia Paddingtona, niedźwiadka Wojtka, Kubusia Puchatka, czy sympatycznego misia –przyjaciela Franklina. Dzieci z należytą uwagą słuchały czytanego tekstu literackiego a potem działały. Dzieci z zerówki samodzielnie tworzyły ilustrowaną książeczkę o poznanym bohaterze. Pierwszoklasiści ustalali cechy i sposób zachowania poznanego misia. Projekt zakończył się Szkolnym Konkursem Plastycznym p.n. „ Mój przyjaciel miś”, w którym uczniowie wykorzystując różne techniki plastyczne wykonali portret ulubionego literackiego niedźwiadka. Rozdanie nagród miało miejsce w bibliotece w Święto Pluszowego Misia.

Oto nagrodzone prace:
Klasa 0: Jakub Pietrus, Kacper Płaza, Jan Hauke, Jan Skupień, Emilia Weber, Piotr Ustupski, Piotr Majerczyk, Jan Kurzeja, Julia Bobak

Klasa 1a: Małgorzata Kożuch, Anna Tylka, Michał Nocuń, Karol Wypychowski, Łukasz Dawidek, Wojciech Chyc

Gratulujemy!