Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

6 listopada 2020r. uczniowie klasy Ia i Ib zostali uroczyście włączeni do braci czytelniczej naszej szkoły. Najpierw dzieci zaznajomiły się z regulaminem biblioteki szkolnej i czytelni oraz poznały szczegółowe zasady wypożyczania i zwrotu książek w czasie epidemii koronawirusa. Potem bezbłędnie odpowiedziały na zagadki związane z bohaterami bajek i baśni. Pierwszoklasiści z wielką powagą wypowiedzieli słowa przysięgi i największą księgą ze szkolnej biblioteki zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę każde z nich otrzymało książkę „ Pierwsze abecadło” oraz kreatywny alfabet przekazane przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka- wielki człowiek” , która wspiera czytelnictwo wśród dzieci. Otrzymane książeczki są tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania. Życzę wszystkim małym czytelnikom cudownych przygód z nowymi bohaterami książek.
                                                                                             Tekst: Joanna Bąk