Moja pierwsza książka z biblioteki

Pierwsze spotkanie w bibliotece szkolnej jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdego ucznia, a tytuł pierwszej wypożyczonej książki na długo pozostaje w pamięci. Wreszcie przyszedł czas, aby pierwszaki otrzymały karty czytelnika i samodzielnie mogły wypożyczyć swoją pierwszą lekturę. Dzieci poznały zasady wypożyczeń i zwrotów książek obowiązujące w bibliotece podczas trwania epidemii koronawirusa. Wiedzą, że każda zwrócona książka musi odbyć 2-dniową kwarantannę. Świetnie są zorientowane, jak dbać o książeczki, aby przez długie lata mogły cieszyć swych czytelników.
 
Nie pisz i nie rysuj tuszem po mych kartkach, bo już wkrótce będę prawie nic nie warta.
Nie zaginaj rogów, używaj zakładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz, że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.
Gdy się ze starości zacznę rozlatywać, spróbuj mnie naprawić, posklejać, pozszywać.
Nie czytaj gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to będę ci służyć całymi latami.

Mam nadzieję, że od tej pory uczniowie z klasy 1a i 1b będą często odwiedzać bibliotekę i z przyjemnością sięgną po książki z naszego bogatego księgozbioru.
                                                                                              
Tekst: Joanna Bąk