Pasowanie na czytelnika uczniów z 1b

Uczniowie klasy 1b mogą już samodzielnie wypożyczać książki, zabierać je do domu i czytać.  9 listopada 2021r.uroczyście przystąpili do braci czytelniczej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem. Pierwszoklasiści doskonale rozwiązali przygotowane dla nich zadania.  Następnie wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali pasowani na czytelników  największą i najgrubszą książką, jaka znajduje się w bibliotece. Na pamiątkowym dyplomie potwierdzili swoim odciskiem palca, że będą dbać o książki i chętnie sięgać po książki, by zdobywać wiedzę, rozwijać wyobraźnię i ciekawość.       
               Na pamiątkę pani bibliotekarka podarowała małym czytelnikom piękne książki do samodzielnego czytania, które szkoła otrzymała nieodpłatnie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Mała książka- Wielki człowiek”.
Życzę nowym czytelnikom wspaniałych przygód z książkami!

Tekst: Joanna Bąk