Pasowanie na czytelnika uczniów z 1a

Dla uczniów klasy 1a nadszedł kolejny ważny dzień. 9 listopada 2021r. zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie wyśmienicie. Poznali także prośby książki skierowane do czytelników. Po takim wprowadzeniu pierwszaki bardzo uroczyście przyrzekły, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały piękną książkę pt.„ Pierwsze abecadło” do samodzielnego czytania z projektu „ Mała książka- Wielki człowiek”. Przyszedł też czas, aby pani bibliotekarka wypożyczyła nowym czytelnikom ich pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.
Życzę Wam przyjemnej lektury!


Tekst: Joanna Bąk