Konkurs „pomóż schwytać mola”

Ostatnio w bibliotece szkolnej pojawił się żarłoczny szkodnik- mól książkowy. Zaczął podjadać książki stojące równymi rzędami na półkach i już nieco zakurzone. Interesowały go nie tylko lektury szkolne, zjedzenie których być może okazałoby się pożyteczne dla uczniów, ale i literatura młodzieżowa i popularno- naukowa, nie mówiąc już o książeczkach dla dzieci. Największe spustoszenie poczynił w serii powieści fantastyczno-naukowych. Pani bibliotekarka wyznaczyła nagrodę za złapanie mola, lecz on nic sobie nie robi z naszych wysiłków i w najlepsze buszuje w księgozbiorze.

Prosimy, pomóżcie nam go schwytać.

Podajemy rysopis: drobna budowa ciała, oczy niebieskie, włosy blond, usta różowe. Cechy charakterystyczne: okulary na nosie i głowa w chmurach.

Czytelniku z klas 1-8, jeśli uda Ci się schwytać mola, narysuj jak wygląda, potem zrób zdjęcie swojej pracy i wyślij na adres: sp3.zako.biblioteka@gmail.com

Na znalazcę czeka nagroda!

Twojego mola książkowego umieścimy na stronie szkoły.
Joanna Bąk