XVII Konkurs Jasełek Gloria 2020 już za nami

W tegorocznym XVII Konkursie Jasełek Gloria 2020 wystąpiło na naszej szkolnej scenie 16 grup jasełkowych. 548 aktorów, muzyków, solistów, tancerzy ze szkół podstawowych i przedszkoli z Zakopanego, gminy Poronin i gminy Biały Dunajec zaprezentowało się w jasełkach tradycyjnych lub współczesnych. Wielkie bogactwo naszej tradycji podhalańskiej przejawiało się w śpiewie kolęd i pastorałek, w tańcu, strojach i przedstawionych zwyczajach bożonarodzeniowych. Po dwóch dniach artystycznych zmagań komisja jurorów pod przewodnictwem pana Krzysztofa Trebuni – Tutki wydała werdykt. Uroczyste zakończenie konkursu miało miejsce w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane, gdzie wręczono grupom statuetki aniołów, nagrody i pamiątkowe dyplomy.
W tym roku podwójna radość przypadła naszej szkole. Dwa przedstawienia jasełkowe w kategorii jasełek współczesnych w grupie młodszej i starszej otrzymały najwyższe wyróżnienia. Pierwsze miejsce otrzymali uczniowie kl.3a przygotowani przez p. Małgorzatę Zawadzką i s. Ewę Keffer. Nagrodę Specjalną Starosty Tatrzańskiego zdobyli uczniowie kl. 5a i 7b występujący pod kierunkiem rodzica p. Szymona Bafii i p. Lucyny Wolskiej. Gratulujemy i cieszymy się z Waszych osiągnięć.

Zakopane 22.01.2020r.
 

Protokół z obrad Jury XVII  Konkursu Jasełek GLORIA 2020 organizowanego w dniach 21-22 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem.
Jury XVII Konkursu Jasełek GLORIA 2020 w składzie:
przewodniczący Krzysztof Trebunia- Tutka,
członkowie: Joanna Staszak, o. Antoni Kluska, Rafał Gratkowski
na posiedzeniu w dniu 22.01.2020r. wydało następujący werdykt:

Kategoria tradycyjna dzieci młodsze:

I  miejsce ex aequo Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem    oraz  Szkoła Podstawowa im. Antoniny Tatar w Suchem
II miejsce- nie przyznano
III miejsce-nie przyznano
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Kategoria tradycyjna dzieci starsze

I miejsce  Centrum Edukacji Regionalnej w Zakopanem  
II miejsce  Zespół Regionalny „ Mali Holni ” ze Szkoły Podstawowej w Sierockiem
III miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zębie

Nagroda specjalna Proboszcza Parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem za piękny tradycyjny scenariusz i czytelny przekaz ewangeliczny Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Kategoria współczesna dzieci młodsze

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem
II miejsce Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem
III miejsce Przedszkole nr 7 im. Kazimierza Przerwy –Tetmajera w Zakopanem
IV miejsce Przedszkole nr 3 im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem
V miejsce Gminne Przedszkole Publiczne w Poroninie

Kategoria współczesna dzieci starsze

Nagroda specjalna Starosty Tatrzańskiego za najlepszy autorski scenariusz jasełek współczesnych z wplecionym tradycyjnym zwyczajem chodzenia z szopką oraz profesjonalną grę aktorską Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem.

I miejsce Szkoła Podstawowa w Małem Cichem
II miejsce nie przyznano
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Legionistów Polskich w Poroninie
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
- za śpiew i taniec: Maciej Król, Julia Bobak Centrum Edukacji Regionalnej w Zakopanem
- za taniec: Krystian Wójciak Szkoła Podstawowa nr 7w Zakopanem
-za śpiew: Urszula Mrowca- Kuscorz Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem, Julia Skupień- Gminne Przedszkole Publiczne w Poroninie
-za grę aktorską: rolę Żyda- Bartłomiej Bachleda- Kominek Szkoła Podstawowa nr 7 w Zakopanem, role śnieżynki- Aleksandra Wrona i Julia Mróz oraz rolę diabełka-Lilly Szczepaniak Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1, rolę Matki Bożej Hanna Staszel Polankowa- Przedszkole nr 7 w Zakopanem, rolę babci Paulina Lenart -Przedszkole nr 3 w Zakopanem,

- za grę na skrzypcach: Wojciech Chyc i Jan Chyc Centrum Edukacji Regionalnej, Klimek Stasik, Szymon Wyroba, Jan Lipiarz  Szkoła Podstawowa w Suchem.

Wyróżnienie Proboszcza Parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem za rolę gaździny- Zofia Bafia Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

Jury po uważnym obejrzeniu i rzeczowym omówieniu wszystkich 16 przedstawień jasełkowych ocenia bardzo wysoko poziom tegorocznego konkursu. Składa serdeczne podziękowania nauczycielom, katechetom, instruktorom i opiekunom zespołów za wielki wkład w przygotowanie z dziećmi młodzieżą widowisk jasełkowych (scenariuszy, scenografii, kostiumów, rekwizytów, oprawy muzycznej i choreograficznej).
Jury serdecznie dziękuje organizatorom konkursu za wykonanie pięknej scenografii współgrającej z treścią prezentowanych przedstawień i doskonałego nagłośnienia.
Jury wyraża nadzieję, że Konkurs Jasełek Gloria, który podczas tegorocznej edycji objął swoim zasięgiem Miasto Zakopane, gminę Poronin i gminę Biały Dunajec będzie nadal organizowany aby kultywować i przekazywać młodym pokoleniom bogatą tradycję naszego regionu. 
                                                                                                    Tekst: Joanna Bąk
 

Fotogaleria Tygodnika Podhalańskiego autorstwa pana Rafała Gratkowskiego

Gloria 2019-2020 - rozdanie nagród w UM Zakopane