Wydarzenia sprzed 100 lat

31.10.2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyli w miejskich obchodach z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przy Kwaterze Legionowej po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego odbył się apel poległych a następnie uczestnicy przemaszerowali na Plac Niepodległości. Tam obejrzeli inscenizację „ Rzeczpospolita Zakopiańska” w wykonaniu aktorów Teatru im. St. I. Witkiewicza, oraz młodzieży i mieszkańców. Spektakl przypomniał wydarzenia sprzed stu lat, jakie miały miejsce w Zakopanem. To właśnie 31 października pod Giewontem rozbrojone zostało wojsko austriackie, a władzę w mieście przejęli Polacy. Na czele Rzeczpospolitej Zakopiańskiej stanął pisarz Stefan Żeromski. Na zakopiańskim rynku członkowie Rady Narodowej złożyli przysięgę na wierność Państwu Polskiemu. Po zakończonej inscenizacji wszyscy udali się na raut do Willi Czerwony Dwór, gdzie drugoklasiści naszej szkoły zatańczyli Poloneza, a zespół Ogniki Radości śpiewał pieśni patriotyczne.