Wycieczka klas 4 do Wrocławia

W dniach 4-8 czerwca br. klasy czwarte wraz z wychowawczyniami- p. Agnieszką Rafacz, p. Niną Pawlikowską oraz p. Marleną Kałużniak spędzali wspólnie czas na wycieczce szkolnej. Naszym celem był najpierw Wrocław, gdzie zaczęliśmy od zwiedzania Afrykarium a następnie śladami wrocławskich krasnali poznawaliśmy najciekawsze jego zakątki. Nie obyło się także bez rejsu statkiem po Odrze, podczas którego podziwialiśmy  kilka z ponad 125 mostów wrocławskich.  Zwiedziliśmy  Ogród Japoński i obejrzeliśmy pokaz multimedialnej fontanny, położonej w Parku Szczytnickim, obok Hali Stulecia. Panorama Racławicka to kolejny nasz zdobyty cel. Kolejnym punktem wycieczki była Polanica- Zdrój. Zaczęliśmy od Twierdzy Kłodzkiej. Potem pan przewodnik opowiedział nam wiele ciekawostek o Kotlinie Kłodzkiej i Górach Stołowych. W Wambierzycach podziwialiśmy ogromną bazylikę, przeciskaliśmy się też przez Błędne Skały- dosłownie, gdyż momentami było bardzo ciasno. W miejscowości Duszniki-Zdrój spacerowaliśmy po pięknym parku, obserwując pijalnię wody żródlanej oraz podziwiając Dworek im. Fryderyka Chopina. W ostatnim dniu wycieczki wybraliśmy się na poszukiwanie złota do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Wycieczka wzbogaciła nas o wspaniałe przeżycia za co bardzo dziękujemy naszym Wychowawczyniom! Wyrazem wdzięczności były ciągłe pochwały zachowania naszej wycieczkowej grupy we wszystkich miejscach,  w których gościliśmy :)

Autorzy tekstu: Uczniowie klasy 4D