Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 pomaganie mają we krwi!

Młodzież z klas siódmych wraz z psychologiem szkolnym regularnie odwiedzali mieszkańców zakopiańskiego Domu Pomocy Społecznej. Przyjemny czas upływał na swobodnych rozmowach, żartach, a także na zadumie dotyczącej zmieniającego się świata. Wymiana doświadczeń zaowocowała licznymi wnioskami, z których dominował jeden: ciepła i bliska relacja z drugim człowiekiem jest wartością nieocenioną na każdym etapie życia. Na tym uczniowie nie zaprzestali – młodsze dzieci w ciągu roku przygotowywały imienne kartki świąteczne dla mieszkańców, albo... przekazywali kartki z pozdrowieniami, aby mieszkańcy mogli poczuć, że pozostają w czyjejś pamięci! Rok szkolny dobiega końca, ale wolontariusze już przygotowują się do odwiedzin wakacyjnych! W kolejnym roku szkolnym działania będą kontynuowane.

Tekst: Małgorzata Stopka-Olesiak