Wycieczka do Bochni

Dnia 24 września 2021 r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią panią Bernadetą Kurowską oraz pedagog panią Moniką Kozieł - Górecką wybrali się do Bochni. Najpierw zwiedzili Kopalnię Soli, gdzie poznali historię wydobycia soli, a o trudach górniczego fachu opowiadał im sam średniowieczny górnik. Uczniowie poznali dawne narzędzia i urządzenia, które służyły do urobku soli. Brali również udział w zajęciach plastycznych. Ich zadaniem było wykonanie czapki górniczej - czako. Następnie udali się do Muzeum Motyli Arthropoda, gdzie znajduje się ponad 5 tysięcy okazów motyli dziennych i nocnych podzielonych według rodzin i rodzajów występujących na kontynentach świata. Właściciel muzeum, pan Filip Kobiela pokazał między innymi motyle, które po złożeniu skrzydeł wyglądają jak liście i te, które odstraszają swoich wrogów groźnymi oczami na skrzydłach, bądź udają sowę lub tygrysa. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem kolorowej kolekcji. Uczniowie chociaż zmęczeni, wracali do domów szczęśliwi i w doskonałych humorach.

Tekst: Bernadeta Kurowska