Wycieczka 1a do teatru

28 września uczniowie klasy 1a po raz pierwszy pojechali na wycieczkę do Rabki Zdrój, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „Bajka o kocie w butach” w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „Rabcio”. Przedstawienie, dzięki profesjonalnej grze aktorskiej, ciekawej scenografii i efektom specjalnym bardzo podobało się dzieciom. Po spektaklu pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się z aktorami na scenie, mogli pogłaskać kota – głównego bohatera bajki, zadać pytanie aktorom i z bliska się im przyjrzeć. Ważnym punktem wycieczki była przerwa na posiłek, a w zasadzie dwie, gdyż prowiant wycieczkowy kusił i nęcił uczniów już od momentu wejścia do busa na terenie szkoły. Wycieczka dostarczyła pierwszakom wielu niezapomnianych przeżyć, ale też była cenną lekcją kulturalnego zachowywania się w teatrze i w czasie całej wycieczki.

Tekst: Zofia Skowronek