Witaminowe abecadło

Dnia 28.02.2019r. uczniowie klasy 2b brali udział w lekcji prowadzonej przez panią Małgorzatę Stokłosę.
Cel lekcji: Wiem, kim był Kazimierz Funk i znam znaczenie witamin.

Najpierw uczniowie odgadywali nazwisko wynalazcy witamin, potem usłyszeli jego krótki  życiorys. Następnie dzieci zastanawiały się, dlaczego witaminy są ważne dla zdrowia. Nauczycielka przeczytała wiersz Stanisława Karaszewskiego "Witaminowe abecadło", z którego uczniowie dowiedzieli się, w jakich produktach spożywczych znajdują się witaminy A, B, C, D oraz jaki wpływ mają na organizm człowieka.

W dalszej części lekcji pani Małgorzata, z pomocą uczniów, przeprowadziła doświadczenia na obecność witaminy C.
Na zakończenie uczeń, który złapał pluszową truskawkę miał dokończyć zdanie: Dzisiaj dowiedziałem się...

Oto kilka odpowiedzi:
-"jak nazywają się naczynia chemiczne"-Olek,
-"że sok z pomarańczy i sok z kapusty mają witaminę C"-Antek
-"że witamina C może wywołać efekt zmiany barwy"-Kasia
-"że istnieją witaminy i zawierają potrzebne do życia rzeczy"-Aniela
- "witaminy są potrzebne dla naszego organizmu, byśmy byli zdrowi"-Amelia

Dziękujemy pani Małgorzacie Stokłosie, za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć, za wzbogacenie wiedzy uczniów na temat witamin.

Tekst: Bernadeta Kurowska