Dobre rady na odpady

Dnia 11.02.2019r. uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Prezes Zarządu Spółki Tesko panią mgr inż. Monikę Jaźwiec. Dzieci dowiedziały, co to jest recykling i  segregacja śmieci. Pokolorowały obrazki, w których przypomniały sobie barwy pojemników służących do segregacji śmieci. Uczniowie dowiedzieli się m. in.:
-że plastik można wykorzystać do ponownej produkcji mebli ogrodowych lub nici,
-że szkło oraz puszki aluminiowe można przetwarzać wielokrotnie,
-że do produkcji jednej tony papieru trzeba 17 drzew,
- że styropianowa tacka rozkłada się 500 lat.

Serdecznie dziękujemy pani Monice Jaźwiec za interesujace zajecia i  rozszerzenie wiedzy uczniów klasy 2b na temat segregacji śmieci i ochrony naszego środowiska naturalnego.

Tekst: Bernadeta Kurowska