VI Dzień Rodziny w SP3

Dzień Rodziny już na stałe zapisał się w kalendarzu naszej szkoły. 19 maja po raz szósty szkolny dziedziniec zapełnił się rodzinami, które chciały wspólnie, bez pośpiechu i w miłej atmosferze spędzić ze sobą czas. Tematem wiodącym tego dnia były wędrówki po Polsce. Pani dyrektor Elżbieta Konopka serdecznie przywitała gości oraz naszą szkolną społeczność i zaprosiła wszystkich do radosnego świętowania. Na szkolnej scenie uczniowie dali popis swoich zdolności i umiejętności wokalnych, tanecznych i recytatorskich. Wraz z gaździną spod Giewontu wybraliśmy się w podróż po Polsce, aby poznać muzykę, gwarę i tańce z pięknych zakątków Polski. Byliśmy na Podhalu, Pogórzu, Podkarpaciu, w Krakowie, w Łęczycy , na Śląsku. Zwiedziliśmy Mazowsze, Lubelszczyznę, Podlasie, Kaszuby i Suwalszczyznę. Widownia z uśmiechem na twarzy, dumą a nawet łezką w oku oglądała program artystyczny. Po występach przyszedł czas na degustacje polskich smaków i wspólną zabawę. Na świeżym powietrzu można było wziąć udział w zmaganiach sportowych na torze przeszkód, rozgrywkach piłki nożnej i piłki koszykowej pomiędzy drużynami uczniów, rodziców i nauczycieli. Miłośnicy jazdy konnej mogli pojeździć na kucykach, a miłośnicy sportów ekstremalnych sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej pod okiem ratowników TOPR. Uczniowie mogli wejść do wozu strażackiego, wykonać własnoręcznie kaszubskie serduszko lub zrobić modny manicure. Tradycyjnie ważnym miejscem programu był punkt honorowego krwiodawstwa zorganizowany przez lek. med. p. Marię Lambrecht. Wspaniała impreza mogła się odbyć tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Pani dyrektor kieruje szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu Dnia Rodziny na ręce p. Heleny Buńdy Dyrektor TARPiK w Zakopanem, p. Beaty Majcher Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, p. Jana Krzysztofa Naczelnika TOPR. Wyrazy wdzięczności za poświęcony czas składa przedstawicielom Komendy Powiatowej PSP, Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas pamiętając, że relacje rodzinne nieustannie nas kształtują i są podstawą do budowy tożsamości młodego pokolenia.