Spotkanie policjanta z pierwszakami

13 października uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w pogadance na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i niebezpieczeństw związanych z zabawą w pobliżu jezdni, którą przeprowadził policjant ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Spotkanie z funkcjonariuszem wywołało wiele emocji, dzieci zadawały mnóstwo pytań związanych z umundurowaniem i wyposażeniem policjanta, a także dopytywały o mandaty za wykroczenia i łamanie przepisów ruchu drogowego. Policjant zaś odpytał uczniów jak należy bezpiecznie, i w których miejscach przechodzić przez jezdnię, jakie kolory świateł w sygnalizatorze pozwalają na przejście na drugą stronę jezdni, a które zabraniają. Pogadanka przyniosła wiele korzyści dla dzieci, ponieważ ważne jest, by w kwestii bezpieczeństwa na drodze ważne informacje wspólnie z nauczycielami przekazywali policjanci.

Tekst: Zofia Skowronek, Teresa Skupień