#MOŻesz

W czwartek 20 października uczniów naszej szkoły spotkała miła niespodzianka. Najpierw wraz z nauczycielami zeszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie czekał na nas p. Kacper Lachowicz. Okazało się, że jest on trenerem koszykówki i potrafi robić zdumiewające i niesamowite rzeczy z piłką. Ale nie tylko! Pan Kacper bardzo ciekawie opowiadał nam o sobie. O tym, jak marzył, by zostać zawodowym koszykarzem, ale te marzenia nie mogły się spełnić ze względu na zbyt niski wzrost. To jednak go nie zniechęciło. Ćwiczył i trenował do tego stopnia, że teraz współpracuje z najlepszymi sportowcami rangi światowej. Na koszulce p. Kacpra widniał napis #MOŻesz i było to najważniejsze przesłanie tego, o czym nam opowiadał. Każdy z nas dzięki wytrwałości, pracy, pozytywnemu nastawieniu i wsparciu przyjaciół może spełnić swoje marzenia. W trakcie opowieści i pokazów (w których uczestniczyły dwie nasze koleżanki) spotkała nas kolejna frajda. Pojawili się znakomici i wielcy (także dosłownie) sportowcy: mistrzyni olimpijska – Iga co śmiga (Baumgart-Witan), pierwszy Polak w NBA Cezary Trybański oraz siatkarski mistrz świata z 2014 roku Marcin Możdżonek (obaj panowie o wzroście powyżej 2 m). Wszyscy nasi goście byli bardzo mili, sympatyczni i bezpośredni, a co najważniejsze – wcale nie zadzierali nosa, choć mieliby ku temu powody. Zaskarbili sobie nasz podziw i dali wiarę we własne możliwości i siły. Dziękujemy im za wizytę, ciekawe opowieści, niesamowite pokazy, wspólne zdjęcia, autografy i przyjazną atmosferę.