Śladami Kasprowicza - SP3 znów pierwsza!

27 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie Szlakiem Jana Kasprowicza zorganizowanym po raz trzynasty przez Szkołę Podstawową nr 9. Na wspólną wycieczkę wyruszyło 120 uczestników z 8 szkół podstawowych i 3 gimnazjalnych. Oprócz charakteru turystycznego i edukacyjnego, Rajd poświęcony był okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie rywalizowali między sobą w konkursie czytania poezji Kasprowicza, chwalili się wiedzą o życiu i twórczości poety, musieli wykazać się znajomością historii Zakopanego oraz faktów związanych z odzyskaniem niepodległości. Konkursy wiedzy zorganizowane były na przepięknej trasie poprowadzonej żółtym szlakiem im. Jana Kasprowicza. Uczniowie z klas VB, VIB, VIIA, przygotowane przez panią Lucynę Wolską, zajęli wspaniałe I miejsce. Opiekunką grupy była pani Patrycja Piechuta-Solik.
Tekst: Patrycja Piechuta-Solik