Razem dla Ukrainy

Dzisiaj 28 lutego dyrektor szkoły pani Aleksandra Łakomik zaprosiła do sali gimnastycznej uczniów klas 4-8 na krótkie spotkanie. Nie jest nam łatwo mówić, o tym co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Tuż obok, w czwartek rano rozpoczęła się wojna. Na naszych sąsiadów, braci Ukraińców spadła inwazja wojsk rosyjskich. Na rozkaz dążącego do odbudowania imperium rosyjskiego prezydenta Putina, w granice niepodległej, pokojowej Ukrainy z trzech stron wkroczyły wojska rosyjskie, a ich samoloty i pociski rakietowe bombardują ukraińskie miasta. Giną niewinni ludzie! W każdym z nas jest mnóstwo lęku, smutku, złości, rozpaczy…
W obliczu tej niewyobrażalnie ciężkiej sytuacji nie możemy pozostać obojętni. Tuż obok nas są ludzie z Ukrainy – przyjaciele i przyjaciółki, koledzy i koleżanki ze szkoły. Otoczmy ich troską, serdecznością i wsparciem, których szczególnie teraz potrzebują.
Bądźmy z Ukrainą solidarni! Prawie cały świat zjednoczył się, aby pomóc Ukraińcom, bo od tego zależy pokój w Europie i na całym świecie.
Nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję charytatywną „Zakopane z pomocą dla Ukrainy”. Przez cały tydzień w głównym holu naszej szkoły zbieramy koce, śpiwory, środki opatrunkowe, higieniczne i żywność długoterminową. Nasze dary będą przekazane potrzebującym.
Chylimy czoła przed bohaterskimi Ukraińcami, którzy walczą i będą walczyć do końca, i nie oddadzą swojej ziemi, swojej wolności.
Sława Ukrajini”- Chwała Ukrainie!" – to ukraińskie zawołanie, niech będzie dziś na ustach całego świata.