Przyjęcie pierwszoklasistów do grona braci czytelniczej

21 listopada najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci obejrzały krótką inscenizację wiersza Wandy Chotomskiej” Abecadło” przygotowaną przez starsze koleżanki z klasy Va: Zofię Bafia, Nicole Graffke, Joannę Myjak, Martę Pawłowską, Karolinę Świeczak, Kalinę Tecza, Lenę Walczewską, Marię Zell.  Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat znanych bajek i poszanowania książek. Poznały także zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko złożyło swój odcisk palca na pamiątkowym dyplomie.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
                                                                                         Tekst: Joanna Bąk