Konkurs czytelniczy „ Wesołe przygody Pippi Pończoszanki”

Kto jest najsilniejszą, najbogatszą i najbardziej samodzielną dziewczynką na świecie? Oczywiście Pippi z Willi Śmiesznotka. Tłucze naczynia, zamiast je pozmywać i nie zna tabliczki mnożenia. Za to potrafi podnieść konia, nie boi się tygrysów, poświęci wszystko dla swoich przyjaciół i wyciągnie ich nawet z paszczy rekina. O tym wszystkim przekonali się uczniowie klas trzecich, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie czytelniczym pod nazwą „Wesołe przygody Pippi Pończoszanki”. Najpierw dzieci pisemnie odpowiadały na pytania konkursowe, a następnie ilustrowały najzabawniejszą przygodę Pippi.  Każdy trzecioklasista, który przeczytał lekturę jest zwycięzcą, ale najlepsze wyniki osiągnęli:

Test wiedzy:
I miejsce:    Marian Król 3a,
                     Aleksander Smętkowski 3b
                     Amelia Bachleda- Kubit 3b
II miejsce:   Mika Oczkoś 3b
                     Jakub Sulis 3b
III miejsce:  Hanna Jach 3a
                      Wiktoria Tatar 3a

Praca plastyczna:
Nagroda: Olaf Cieplik 3a, Michał Liberski 3a, Hanna Jach 3a,
Justyna Popiołek 3b Magdalena Jaźwiec 3b, Justyna Żeglin 3b.

Wyróżnienie: Marian Król 3a, Marcin Starzyk 3a, Tadeusz Nosal 3a, Wiktoria Tatar 3a, Jakub Przybysz 3b, Amelia  Bachleda-Kubit 3b, Jan Smalec3b.

Dziękuję wychowawcom klas B. Kurowskiej i M. Zawadzkiej za pomoc przy organizacji konkursu. Gratuluję nagrodzonym i życzę dalszego rozwijania pasji czytelniczych.

                                                                                Tekst: Joanna Bąk