Pożegnania nadszedł czas

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 w Trójce było inne niż dotychczas. Rozpoczęliśmy ten dzień w kościele p.w. św. Antoniego na Bystrem Mszą Świętą dziękczynną za szczęśliwy rok nauki i pracy. Następnie w dwóch grupach wiekowych kl. 1-5 i kl. 6-8 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystych akademiach. Dobiegł końca kolejny rok mniej lub bardziej wytężonej pracy, kolejny rok biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Dla uczniów klas ósmych zakończył się pewien etap w ich życiu. Opuszczają mury naszej szkoły. Siódmoklasiści przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek wiele miłych niespodzianek. Był pokaz wspomnieniowych fotografii oraz pamiątkowe upominki- szkolne zdjęcie. Przedstawiciele ósmych klas podziękowali za przekazaną wiedzę, pasję i ciekawość świata, troskę i życzliwość oraz wychowanie. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom osiągnięć w nauce i w sporcie. Natomiast burmistrz Tomasz Filar i proboszcz parafii o. Antoni Kluska najlepszym uczniom wręczyli świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Wielkim wyróżnieniem w naszej szkole są Pamiątkowe Tarcze Szkoły, które otrzymały cztery uczennice: Marta Michalska 8a, Maria Sieczka 8a, Joanna Jaźwiec 8b i Zuzanna Wojtowicz 8b. Dziewczęta osiągnęły najlepsze wyniki w nauce, angażowały się w życie szkoły, pracowały na rzecz wolontariatu, reprezentowały społeczność szkolną w konkursach, uroczystościach i zawodach sportowych o różnym zasięgu.

W dzisiejszym dniu po 10 latach kierowania naszą szkołą pożegnała się z całą społecznością dyrektor pani Elżbieta Konopka. Z wielkim wzruszeniem Pani Dyrektor patrzyła w przeszłość ciesząc się z owoców swojej pracy, z tego co udało się dokonać i osiągnąć. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za to, że byli dla niej inspiracją do działania, rodzicom za bezinteresowną pomoc i wsparcie dla szkoły, nauczycielom za trud, cierpliwość, wyrozumiałość, a przede wszystkim za współtworzenie wielu przedsięwzięć tak ważnych dla funkcjonowania szkoły i podnoszenia jakości nauczania. Podkreśliła, jak istotna dla uczniów była praca z ocenianiem kształtującym i warto by była kontynuowana. Pani dyrektor podziękowała także za współpracę pracownikom obsługi i administracji, których trud pozostaje najczęściej w cieniu podstawowych zadań szkoły.
Szczególne wyrazy wdzięczności skierowała do wicedyrektor pani Aleksandry Gąsienica-Marcinowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Marioli Chileckiej oraz proboszcza parafii ojca Antoniego – dziękując za współpracę, wszelkie oznaki sympatii i życzliwości, dobre słowa i realne zaangażowanie w życie szkoły.

Swoje podziękowania oraz uznanie za 10 lat pracy kierowania placówką i zarazem słowa pożegnania do Pani Dyrektor skierowali: burmistrz Tomasz Filar, w imieniu Rodziców pani Mariola Chilecka i pan Jerzy Tęcza , proboszcz parafii św. Antoniego na Bystrem o. Antonii Kluska oraz nauczyciele i uczniowie.

Drodzy uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Udanego odpoczynku. Cieszcie się latem, słońcem i nabierajcie sił. Do zobaczenia 2 września!