Pomagamy i pamiętamy!

W ramach wolontariatu szkolnego uczniowie klas 8 wraz z psychologiem szkolnym p. Małgorzatą Stopką-Olesiak po raz kolejny odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej – tym razem spotkanie miało wyjątkowy charakter. Oprócz życzeń i uścisków wręczono mieszkańcom upominki zakupione z pieniędzy uzyskanych w trakcie „Zakopiańskich Mikołajek” – ciepłe skarpety, koszulki, dresy i słodkości, a także stroiki świąteczne wykonane przez p. Danutę Barciewicz – nauczyciela matematyki. Nie obyło się bez wzruszeń oraz zapowiedzi dalszej współpracy w nowym roku. Uczniowie otrzymali podziękowania dla całej szkoły oraz słodkości od pracowników DPS.

„Wiedza sama w sobie nie ma żadnej wartości. Cenną czyni ją jej stosowanie. Innymi słowy, świat nie odpłaca Ci za to, co wiesz. Świat odpłaca Ci za to, co robisz”. Les Gibelin.

tekst: Małgorzata Stopka-Olesiak