Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

Dnia 5 grudnia 2018 r. społeczność szkolna została zaproszona na spotkanie związane z Międzynarodowym Dniem Wolontariatu. Obchody tego dnia poprzedzone zostały ogłoszonymi konkursami : „Pomagam bo lubię...”- konkurs plastyczny dla klas I-IV na plakat o tematyce związanej z ideą pomagania oraz konkurs dla klas V-VIII – „Nakręć się na wolontariat” – zadaniem konkursowym było przygotowanie filmiku promującego wolontariat Laureaci konkursu dla klas młodszych:

1 miejsce Julia Walczak-Wójciak kl. IVc i Karolina Skupień kl. IVc
1 miejsce Mateusz Bylinka kl. IIa  i Jan Hauke kl. IIa
2 miejsce Iga Zajas kl. IVb i Nikola Kurzeja kl.IVb
2 miejsce Bartłomiej Bielec kl. IVb i Bartłomiej Łojas kl. IVb
3 miejsce Wiktora Tatar kl. IIa
3 miejsce Hanna Jach kl. IIa

Wyniki konkursu dla klas starszych przedstawiają się następująco:

1 miejsce       Anna Buczkowska kl. VIIb i Katarzyna Konieczna kl.VIIb
wyróżnienie   Filip Socha kl. VIa I Andrzej Budz kl. VIa

Gościem specjalnym  spotkania był  O. Emil, który wrócił bernardyńskiej misji z Ekwadoru. Swoją opowieść ubarwił slajdami, które przybliżyły nam jakże odmienne życie mieszkańców. Uczniowie mogli usłyszeć o roli wolontariuszy, którzy odważnie pomagają narażając niejednokrotnie swoje zdrowie. Wszyscy słuchali prelekcji w ogromnym zainteresowaniem.
Dla klas młodszych spotkanie ubarwili uczniowie klas ósmych przedstawiając krótka inscenizację związana z idea pomagania. Kolejno przewodnicząca szkoły Magda Skóra odniosła się do doświadczeń naszych uczniów zaangażowanych w wolontariat W Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem. Uczniowie klasy IIa przybliżyli działalność organizacji UNICEF, ukierunkowaną tym razem na zwiększenie dostępności do szczepień. Społeczność naszej szkoły jest zaangażowana w wiele akcji o charakterze wolontarystycznym m.in. Pola Nadziei, Poczta Marzycielska, Szlachetna Paczka, Góra Grosza.