Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych 2018

29 maja na Placu Niepodległości w Zakopanem rozpoczął się dwudniowy VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. W bieżącym roku, w związku z przypadającą 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę, szlachetna rywalizacja młodzieży w trzech konkurencjach: musztry Sił Zbrojnych RP, musztry paradnej oraz piosenki marszowej, nabierała szczególnego znaczenia. Pozwala bowiem sięgnąć do wspaniałych kart historii udziału Wojska Polskiego na różnych frontach w imię wartości Bóg- Honor- Ojczyzna i przede wszystkim kształtuje postawy patriotyczne i obywatelskie młodego pokolenia. W uroczystej inauguracji wzięli udział nasi uczniowie. Pierwszoklasiści przygotowani przez wychowawczynie p. Małgorzatę Zawadzką perfekcyjnie zatańczyli Poloneza z filmu „ Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara. Ogniki Radości pod dyrekcją s. Ewy Keffer zaśpiewały kilka pieśni patriotycznych. Występ artystyczny naszych uczniów ujął wszystkich za serca.