Nasza OK- GERMANISTKA

Przygoda naszej nauczycielki języka niemieckiego pani Marleny Kałużniak- z OK ZESZYTEM zaczęła się na całego już w 2016 roku, kiedy to postanowiła wziąć udział w internetowym kursie Centrum Edukacji Obywatelskiej, mającym na celu propagowanie zeszytu uczniowskiego prowadzonego na zasadach oceniania kształtującego, tzw. OK ZESZYTU. Jako wyróżniająca się kursantka dostała od CEO propozycję współpracy - jako mentor w kursie OK ZESZYT. Jej zadaniem jest wspieranie i motywowanie uczestników kursu w realizacji programu i pomoc w wprowadzaniu poprzez OK ZESZYT, pięciu strategii oceniania kształtującego. Dzięki tej współpracy pani Marlena poznała OK- nauczycieli z całej Polski, z którymi systematycznie się spotyka na szkoleniach m.in. w warszawskiej Wildze. Jest w stałym kontakcie z liderką oceniania kształtującego w Polsce- panią Danutą Sterną. Właśnie niedawno rozpoczęła się już III edycja kursu OK ZESZYT, do której w imieniu pani Marleny i całej naszej OK-szkoły serdecznie zapraszamy! Chętnie nawiążemy OK- współprace i posłużymy OK-pomocą każdemu nauczycielowi, nie tylko germaniście.

Tekst: Marlena Kałużniak