Lekcja otwarta z OK matematyka

25.10.2016 r. odbyła się lekcja otwarta z matematyki, na którą zostali zaproszeni rodzice klasy IVa, poprowadziła ją pani Halina Bukowska. Podczas zajęć nasi goście mieli możliwość przekonać się, na czym polega ocenianie kształtujące. Nauczycielka pokazała, w jaki sposób pracuje z uczniami wykorzystując metody i techniki OK. Celem lekcji było poznanie cech podzielności liczb przez 3 i 9. Na początku zajęć pani zapisała temat na tablicy, razem z uczniami ustaliła cel lekcji, który wszyscy odnotowali w zeszycie. Lekcja składała się z trzech części. W pierwszej pani podała cechy podzielności liczb przez 3 i 9, jak również pokazała przykłady. W drugiej części uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne na tablicy multimedialnej. W ostatniej fazie zajęć dzieci zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce rozwiązując zadania. Po każdej części uczniowie światłami sygnalizowali rozumienie tematu. Kilka minut przed końcem nauczycielka jeszcze raz przypomniała cel lekcji i podsumowała temat. Dzieci pracowały bardzo aktywnie, wykazywały się umiejętnością logicznego rozumowania oraz wyciąganiem wniosków. Na zakończenie Pani podziękowała uczniom za twórczą i pełną zaangażowania pracę.