Klasa 6a ćwiczy logikę z kostką Rubika

Wszystko zaczęło się od zamiłowania do kostki Rubika jednego z uczniów klasy 6a- Marcina. Na każdej przerwie można było Go zobaczyć układającego z wielkim zaangażowaniem kolejne kolory tego znanego sześcianu. Następnie zaczął zarażać swoim hobby kolegów z klasy i koleżeńsko udzielać im rad oraz wskazówek, jak układać kolejne ściany kostki. Na jednej z godzin wychowawczych, na których rozmawiamy m.in. o swoich zainteresowaniach, hobby, czy dzielimy się sposobami na spędzanie wolnego czasu, udało się Stasiowi pierwszy raz w życiu samodzielnie ułożyć całą kostkę Rubika! Oczywiście dzięki koleżeńskiej nauce Marcina! Malowany szczęściem wyraz twarzy ucznia- bezcenny! A trzeba tu wspomnieć, że układanie kostki Rubika to nie tylko dobra zabawa, ale także:
- kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
- ćwiczenie pamięci i koncentracji
- kształtowanie wyobraźni i spostrzegawczości
- rozwój motoryki małej
- nauka cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Czy Wy także układacie kostkę Rubika? :)

Tekst: Marlena Kałużniak