Jak napisać pocztówkę?

Dnia 1-2 grudnia 2021r. uczniowie klasy II b odbyli praktyczne lekcje z: matematyki, przyrody, j. polskiego, plastyki. 1 grudnia uczyli się pisać pocztówki. Dowiedzieli się, że muszą z wielką dokładnością wpisać adres odbiorcy, bo inaczej kartka nie dojdzie do adresata. Zredagowali również życzenia bożonarodzeniowe i we właściwym miejscu nakleili znaczek. Następnego dnia podczas spaceru na pocztę, obserwowali zmiany zachodzące zimą w przyrodzie i wypatrzyli dzięcioła. Przypomniałam im o zasadach bezpiecznego poruszania się podczas drogi. Na poczcie każdy uczył się posługiwać monetami i w praktyce przekonał się, czym jest reszta.
W wolnej chwili dzieci miały za zadanie ulepić małego bałwana.
Mam nadzieję, że drugoklasiści, skoro nauczyli się pisać kartki będą podtrzymywać piękną tradycję wysyłania pocztówek do bliskich osób.

Tekst: Bernadeta Kurowska