Gość z wielką pasją

Dnia 26 listopada 2021 r. gościł w klasie 2b pan Daniel Urbaniak, który posiada niesamowitą wiedzę na temat życia zwierząt. Podczas spotkania przekazał uczniom bardzo dużo ciekawych informacji o sowach. Uczniowie dowiedzieli się, że ten ptak nie potrafi zbudować sobie gniazda. Najmniejsza sowa to sóweczka, która ma 14 cm długości. Sowa, gdy czuje niebezpieczeństwo, to mruży oczy. Ma bardzo dużo dziupli, w których magazynuje pożywienie. Puszczyki, by zaznaczyć swój teren śpiewają. Pan Daniel opowiadał, że na spotkanie z sową często wybiera się z żoną, która ma szczególną rolę do odegrania, a mianowicie musi drapać korę drzewa. W ten sposób naśladuje zachowanie kuny. Jeżeli w dziupli będzie sowa, to uchyli swoją głowę, by sprawdzić kto nadchodzi. To właśnie ten moment , który pan Daniel zatrzymuje na swoich zdjęciach. Dzieci dowiedziały się również, że mężem sarny jest kozioł, a mąż łani to jeleń.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Danielowi Urbaniakowi za podzielenie się z uczniami swoją pasją.

Tekst: Bernadeta Kurowska