Górska wycieczka 6b

W piątek, 16 września uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią Haliną Bukowską wzięli udział w wycieczce edukacyjnej na Halę Kondratową w ramach programu "Bliżej Tatr". Organizatorem warsztatów w terenie jest Tatrzański Park Narodowy, a naszym przewodnikiem była Pani Elżbieta Kauzal.  Tematem przewodnim wyjścia było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.  Podczas wycieczki z Kuźnic na Halę Kondratową dzieci poznawały zasady udostępniania Tatr oraz podstawy bezpiecznej – zarówno dla ludzi, jak i dla przyrody – turystyki górskiej. Uczniowie pracowali z mapą, aby poznać topografię Tatr. Dowiedzieli się, jaki wpływ wywiera człowiek na przyrodę oraz wyciągali wnioski na temat właściwego zachowania się w parku narodowym.
Serdecznie dziękujemy pani przewodnik za ciekawą, górską wycieczkę.

Tekst: Halina Bukowska